61-РІЧНИЙ ВОЛОДАР «ЗОЛОТОГО М’ЯЧА» ІГОР БЄЛАНОВ ПІШОВ ВОЮВАТИ ЗА УКРАЇНУ

Світові ЗМІ облетіла звістка про те, що в лавах Збройних Сил України воює 61-річний військовослужбовець Збройних Сил України і футболіст зі світовим ім’ям – Ігор Бєланов – володар «Золотого м’яча-1986» (кращий футболіст Європи), володар Кубка кубків-1986 з київським «Динамо», срібний призер чемпіонату Європи-1988 у складі збірної СРСР, один з кращих футболістів чемпіонату світу-1986, володарів кількох титулів у радянському і українському футболі. Всього на рахунку Ігоря Івановича 465 матчів і 131 гол в кар’єрі. Хочу нагадати, що з них – відповідно – 5 і 4 – це показники 1996-го року, коли Бєланов грав у складі маріупольского «Металурга» у «Першій лізі» національної першості України.
Мені довелося побачити один такий матч і один такий гол на тепер уже легендарному стадіоні «Азовсталь» у Маріуполі (що зараз з тим стадіончиком на морському узбережжі?) проти сєверодонецького «Хіміка». Тоді Бєланов реалізував пенальті у ворота Сергія Поліщука (у класичному для Бєланова стилі) і «Металург» вирвав перемогу у непоступливого «Хіміка» (1:0), завдяки якій маріупольці під керівництвтом луганчанина Юрія Погребняка піднявся у «Вищу лігу». Колись ми з Сергієм Болеславовичем Поліщуком згадували той матч і той гол (до речі, у «доробку» Поліщука є ще один м’яч, пропущений від володаря «Золотого м’яча» — про це десь є матеріал на «Спортивному Донбасі»). Позгадувати той матч з Ігорем Бєлановим, на жаль, не доводилось.
Аж ось як хочеться таки згадати той матч з Ігорем Івановичем і – неодмінно – на трибунах стадіону «Азовсталь» у Маріуполі, який зараз є частиною того самого відомого на весь світ шматка нескореної української землі на азовсьому узбережжі. Вірю в це!

Олександр Мазан, прес-служба «Луганської обласоної асоціації футболу», 30 квітня 2022 року

Обновлено: 16.05.2022 — 19:35