«МЕМОРІАЛ ДМИТРА ЛЕСНЯКА-2021». ІГОР АЛАДІН: «ТУРНІР ТРАДИЦІЙНО ПРОЙДЕ В ДВОХ НОМІНАЦІЯХ»

4-5 вересня 2021 року на стадіоні «Олімп» в Кремінній пройде традиційний і один з найпопулярніших турнірів з різновидів футболу на Луганщині – «Меморіал Дмитра Лесняка-2021». Про деякі особливості цих по-своєму унікальних змагань ділиться головний суддя турніру – відомий на Луганщині фахівець футболу Ігор Аладін (Первомайськ/Кремінна):

 «11-й за ліком турнір пам’яті колишнього футболіста команди «Сталь» Кремінна Дмитра Лесняка традиційне пройде у перші вихідні вересня на чотирьох відкритих футзальних майданчиках стандартних розмірів – 40х20 метрів, які будуть розміщені на футбольному полі стадіону «Луганського фізкультурно-оздоровчого центру «Олімп». На цих чотирьох майданчиках одночасно будуть проходити два турніри.

У першому прийматимуть участь, так би мовити, «стандартні» футзальні команди у форматі «5х5» без будь-яких вікових обмежень (звісно, не мають права грати юнаки, молодші за 16 років), без обмежень щодо реєстрації їх у базі даних «Української асоціації футболу», а команди можуть бути складені за будь-яким принципом, — пояснює Ігор Іванович. — Футзалісти, заявлені за одну команду, не можуть переходити в іншу команду по ходу турніру на будь-якій його стадії . Вони будуть змагатись на трав’яному майданчику розміром 40х20 метрів з воротами розміром 3х2 метри два тайми по 12 хвилин. Єдина відмінність від стандартних правил гри у футзал – відсутність правила «6 фолів».

У турнірі «Ветерани» змагаються команди, складені з футболістів, вік яких дорівнює 40 років та старші. Вони будуть змагатись на трав’яному майданчику розміром 40х20 метрів з воротами розміром 4х2 метри два тайми по 12 хвилин у форматі «6х6». Є одна новація цього року – якщо у складі команди ветеранів грає футболіст, вік якого дорівнює або перевищує 70 років (!!! – прим. автора), то ця команда може грати у формати «7 гравців одночасно на полі» за умови, що саме цей гравець перебуває на майданчику. Замість нього сьомим гравцем може вийти його ж ровесник, кількість яких у заявці не обмежено. Але більше семи футзалістів у такій команді одночасно грати не може.

Протягом першого дня турніру у двох номінаціях пройдуть групові турніри, за підсумками яких будуть сформовані пари стадії плей-оф – ¼ фіналу, які розпочнуть змагатися вже 5-го вересня. Переможці ¼ фіналу вийдуть до півфіналу, де будуть виявлені фіналісти, які і розіграють фінали «Меморіалу Дмитра Лесняка-2021».

Форматом «Меморіалу…» також передбачається Суперфінал, де зустрінуться переможці основного турніру та переможці у номінації «Ветерани».

Додам, — зазначає головний суддя турніру Ігор Аладін, — цього року у турнірі, який видкриває лік другому десятку «Меморіалу Дмитра Лесняка», очікується побиття рекорду кількістного та, можливо, якісного складу учасників турніру. Минулого року у двох номінаціях змагались 27 команд з чотирьох областей України, включно зі столицею».

Нагадаю, що «Меморіал Дмитра Лесняка-2021» проводиться за погодженням та сприянням «Луганської обласної асоціації футболу» і є частиною змагального календаря футболу Луганщини.

 

 

Олександр Мазан, прес-служба «Луганської обласної асоціації футболу», 2 вересня 2021 року

Обновлено: 04.10.2021 — 13:01